پیاده روی اربعین

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی:

 آیت الله خوشوقت بنده خداست و «ان الله یدافع انا الذین آمنو» خدا هم قول داده است که از بنده خود دفاع کند.

من باور ندارم کسی بخواهد به ایشان که عبد صالح خدا و یکی از اولیای مسلم پروردگار و یک مجتهد قطعی است، چیزی بگوید، افزود: ایشان عمری را به قداست گذرانده است و مورد علاقه حضرت امام(ره) و علامه طباطبائی بوده و با آقای بهجت رفاقت داشته است و الان هم مورد علاقه شدید رهبر معظم انقلاب هستند.

 اگر کسی بخواهد درباره چنین شخصیت وارسته ای خدای نکرده مطالبی بگوید که اهانت و جسارت تلقی شود این به ضرر خودش تمام خواهد شد.

من حیفم می آید کسی که مومن، مسلمان و شیعه باشد علیه عبد صالح خدا مطلبی بنویسد و یا چیزی بگوید، اینها بازتاب خوبی ندارد، خدای نخواسته عمر و توفیقات‌شان کاهش پیدا می کند.

چند وقت قبل به همراه تعدادی از طلاب به خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم ، حضرت آقا فرمودند تنها به علم و اراده خودتان تکیه نکنید طوفان ها زیاد است و این طوفان ها گاهی اوقات سخت می شود و در این طوفان ها نمی توانید خود را حفظ کنید و باید در این اوقات خودتان را به کسی و یا جایی وصل کنید که شما را حفظ کنند،

بعد بنده به حضرت آقا گفتم از چه کسی استفاده کنیم، رهبر معظم انقلاب در پاسخ گفتند؛ در طوفان ها خود را به آیت الله خوشوقت وصل کنید.

خدای متعال، یک نیرویی به ایشان داده که با اوضاع و اصول آشنا هستند، چه بسا این از الهامات الهی است و یا دریافت‌های ذهن نورانی و باطن نورانی ایشان است و ایشان در شناخت افراد، پیچ و خم‌های عقیدتی، سیاسی و اخلاقی آنها فوق‌العادگی زیادی دارند.

ایشان در خیلی قبل ها و در دوران جوانی شان به عنوان یکی از راه یافتگان به قله های کشف و شهود شناخته می شدند.

ایشان خیلی اهل سکوت بود و تا مدتها کسی ایشان را نمی شناخت اصلا هیچ بروز و ظهوری نداشت، حالا بعد از انقلاب خون شهدا چه کرد هم امام بعضی اسرار را فاش کرد هم آقای بهجت شناخته شد و هم ایشان.

فی الجمله چیزی که ما از آیت الله خوشوقت اطلاع داریم ایشان فوق آن چیزهایی است که ما فکر می کنیم.


موضوعات مرتبط: مقـالات

[ پنجشنبه ۷ دی۱۳۹۱ ] [ 9:45 ] [ منتظر ]

برخی در زمان ظهور خیال می کنند دین جدید آمده است

 

هر قوم و امتی دارای کتابی آسمانی است و قرآن نیز کتاب مسلمانان محسوب می‌شود و مشتمل بر مسائل گوناگونی است که انسان به آن‌ها نیاز دارد.

جایگاه بشر از جمله مسائلی است که در قرآن مورد تاکید قرار گرفته و خداوند انسان‌ها را بر مبنای نیت‌هایشان دسته‌بندی کرده است زیرا گروهی از انسان‌ها تنها مادیات را از خداوند طلب می‌کنند و پایان‌ خویش را همین زندگی دنیایی می‌دانند.

 برخی دیگر از بندگان دنیا را در راه رسیدن به زندگی اخروی طلب می‌کنند،این دسته از افراد زندگی جاویدان آخرت را فدای مطامع مادی خود نمی‌کنند.

 تفکرات متفاوتی که در زمینه نعمت‌های مادی این دنیا و نعمت‌های جاودان اخروی وجود دارد، سبب می‌شود زمانی که امام زمان (عج) ظهور می‌کند، برخی گمان کنند دین جدیدی از سوی ایشان عرضه شده است.
عدل به عنوان یکی از صفات خداوند، نعمت‌هایی که خدا به بندگان خویش عنایت می‌فرماید بر اساس شایستگی‌ها و نیت‌های آنان است.

بعضی گرفتاری‌ها، مشکلات و بیمـاری‌هایی که انسـان را گرفتـار می‌کنند نتیجه مستقیم اعمـال و نیت افراد است، بنــابـرایـن انســان بـاید همــواره از خدای خـویش طلب آسـایش و راحـتی در هـر دو دنیــا را داشته باشد.

مرگ در این دنیا پایان زندگی انسان نیست، پس از مرگ حیات جاودان بشر آغاز می‌شود؛ همین باور و عقیده موجب شد رزمندگان اسلام در طول هشت سال جنگ تحمیلی روحیه‌ای عالی در مقابل دشمنان داشته باشند و به دفاع از کیان اسلام بپردازند.

شهادت طلبی مهم‌ترین عامل در شکست ناپذیری مؤمنان است ، کسانی که واقعاً ایمان آورده باشند به مصلحت الهی راضی بوده و آنچه را خداوند برای آن‌ها مقدر فرموده می‌پذیرند.

 امام حسین(ع) نیز به منظور احیای دین جد بزرگوارشان قیام کردند و در روز عاشورا نیز فرمودند: من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده‌ام.

 تا زمانی که از ولایت و رهبری حمایت کنیم، نظام اسلامی نیز حفظ خواهد شد، اما به وسیله تفرقه و دست برداشتن از ولایت فقیه تنها بر طمع دشمنان خواهیم افزود.موضوعات مرتبط: مقـالات
[ دوشنبه ۴ دی۱۳۹۱ ] [ 19:44 ] [ منتظر ]

زیارت هر کدام از مشاهد مشرفه زیارت همه است
 

خیال مى کنم انسان اگر هر یک از مشاهد مشــرفه را طـواف کند، همه ى مشاهد را در همه جا زیـارت کـرده است و بـراى او مفیـد است. آنهــا «أَحْیَآءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»(1)؛(زنده انـد و نـزد خـدا بهـــره منــد) هستند و با دیگران قابل قیاس نیستند. هرجا هستیم مى توانیم به هر کدام از آنها متوسّل شویم.

 در زیارت حضرت سیّدالشهدا(ع) بر همه ى ائمـه بلکـه انبیـاء(ع) سلام شده است: آدم و نـوح و ابـراهیـم و موسى و عیسى و محمّد ـ صلوات اللّه علیهم اجمعین.

اگر کسى بخواهد تشنگـى و عطش دیدار آنها را در وجود خود تخفیف دهد، زیارت مشــاهد مشــرفه به منزله ى ملاقات آنها و دیدار حضرت غایب(عج) است. آنها در هر جا حاضر و ناظرند.

هــر گاه انسـان به یکى از آنهـا متوجه شود، مانند آن است که به همه متوجه شده و همـه را زیـارت و دیدار کــرده است. گذشتـه از این که فـرموده اند: شما خـود را اصـلاح کنید، ما خودمــان به ســراغ شما مى آییم و لازم نیست شما به دنبال ما باشید.

راه دیگــر، توسّل بـه قــرآن است، اینهــا شریک قــرآن هستند، بلکه با قــرآن عینیّت دارند. اگر چه اکثـر مسلمانان به قرآن اعتقاد دارند ولى به امامت اهـل بیت(ع) قایل نیستند. البتــه جــاى شگفتى نیست که اکثـریت مسلمانان بـر خطـا هستند، زیـرا مى دانیم که اکثـر متدیّنین عـالم نیـز مسیحى هستند که قایل اند قرآن باطل است!

بنابـرایــن، اکثـــریت میـــزان بـــرتـــرى نیست. توسـل به قـــرآن هـم آرامبخــش دلهـــا است:«أَلنَّظَرُ إِلَى الْمُصْحَفِ عِبادَةٌنگریستن به قرآن عبادت است. همین سلوه و آرامش قلبى براى کسى که به شمایل امام زمان(عج) نگاه کند، نیز حاصل مى شود.
 

(1) سوره ى آل عمران، آیه 169


موضوعات مرتبط: مقـالات
[ دوشنبه ۴ دی۱۳۹۱ ] [ 19:21 ] [ منتظر ]

چه کسی پایه گذار هیئت های خانگی بود؟

حجت‌الاسلام سعید شاه‌آبادی، نوه مرحوم آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی، استاد اخلاق و عرفان امام خمینی(ره)، در گفتگویی به بیان ابعاد مختلف زندگی این عالم گرانقدر پرداخته است. گزیده ای از سخنان ایشان را در ادامه آورده ایم.

دو تا کار که مشهور است پایه گذاری آن برای آقای شاه آبادی است، یکی صندوق‌های قرض‌الحسنه می باشد که پیش از آن وجود نداشته و خاطرات زیادی در این مورد نقل می‌کنند که ما آن را می‌نوشتیم. دوم هم هیئت‌های خانگی است، در آن زمان رضاخان جلوی مراسم‌های رسمی را می گرفت، ایشان هیئت های خانگی را باب کردند و راه انداختند و خودشان شرکت کردند، مردم به طور مخفیانه جمع می شدند تا این مراسم روضه تعطیل نشود؛ منسوب است که پایه‌گذار این دو مورد آقای شاه آبادی است.

ارادت خاص آیت‌الله شاه‌آبادی به حضرت زهرا(س)

غالباً علما وقتی می‌خواهند استخاره به قرآن کنند یک ذکرهای خاصی می‌گویند؛ مشهور است که مرحوم شاه‌آبادی قرآن را به دست می‌گرفتند و می‌گفتند: الهی به نور زهرا سلام الله علیها، در واقع قرآن را به عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها قسم می‌دادند.
دخترانشان همه با سادات تزویج کردند، پدر من در حضور آیت الله شاه‌آبادی به دست یک طلبه معمم شده بودند و به طور ویژه به حضرت زهرا(س) و سادات علاقه داشتند.‬


/ 2 نظر / 91 بازدید
mz

سلام بهر ه مند شدیم

علی

خوشا به سعادتش